Multicomp Pro MCWF08R5103BTL Chip Smd Resistor, Res, 510K, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
510 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Tolerance
± 0.1%
Resistance
510 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V