Multicomp Pro MCWF08R3743BTL Res, 374K, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Resistance
374 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Resistance
374 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
150 V