Multicomp Pro MCWF08R3740BTL Res, 374R, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Resistance
374 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V