Multicomp Pro MCWF08R3243BTL Res, 324K, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF08R
Resistance
324 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Series
MCWF08R
Resistance
324 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
150 V