Multicomp Pro MCWF08R2801BTL Res, 2K8, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF08R
Resistance
2.8 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V