Multicomp Pro MCWF08R2370BTL Chip Smd Resistor, Res, 237R, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF08R
Resistance
237 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V