Multicomp Pro MCWF08R1821BTL Chip Smd Resistor, Res, 1K82, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
1.82 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
150 V