Multicomp Pro MCWF08R1802BTL Res, 18K, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Resistance
18 kohm
Power Rating
125 mW
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V