Multicomp Pro MCWF08R1583BTL Res, 158K, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Resistance
158 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Width
1.25 mm
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V