Multicomp Pro MCWF08R1053BTL Chip Smd Resistor, Res, 105K, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF08R
Resistance
105 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V