Multicomp Pro MCWF08R1021BTL Res, 1K02, 0.1%, 0.125W, 0805, Thin Film
Series
MCWF08R
Resistance
1.02 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V