Multicomp Pro MCWF08P2702FTL Res, 27K, 1%, 0.25W, 0805, Thick Film
Series
MCWF08P
Resistance
27 kohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Series
MCWF08P
Resistance
27 kohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
150 V