Multicomp Pro MCWF08P1501FTL Res, 1K5, 1%, 0.25W, 0805, Thick Film
Series
MCWF08P
Resistance
1.5 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V