Multicomp Pro MCWF08P1500FTL Res, 150R, 1%, 0.25W, 0805, Thick Film
Series
MCWF08P
Resistance
150 ohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Series
MCWF08P
Resistance
150 ohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
150 V