Multicomp Pro MCWF06W9762BTL Chip Smd Resistor, Res, 97K6, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF06W
Resistance
97.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V