Multicomp Pro MCWF06W9091BTL Res, 9K09, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF06W
Resistance
9.09 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V