Multicomp Pro MCWF06W5491BTL Res, 5K49, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Resistance
5.49 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V