Multicomp Pro MCWF06W5232BTL Res, 52K3, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF06W
Resistance
52.3 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V