Multicomp Pro MCWF06W5232BTL Res, 52K3, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Resistance
52.3 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V