Multicomp Pro MCWF06W4421BTL Chip Smd Resistor, Res, 4K42, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
4.42 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Voltage Rating
50 V