Multicomp Pro MCWF06W3242BTL Chip Smd Resistor, Res, 32K4, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
32.4 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Tolerance
± 0.1%
Resistance
32.4 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V