Multicomp Pro MCWF06W3162BTL Chip Smd Resistor, Res, 31K6, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
31.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Voltage Rating
50 V