Multicomp Pro MCWF06W3012BTL Chip Smd Resistor, Res, 30K1, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
30.1 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Voltage Rating
50 V