Multicomp Pro MCWF06W2611BTL Res, 2K61, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Resistance
2.61 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V