Multicomp Pro MCWF06W2322BTL Chip Smd Resistor, Res, 23K2, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
23.2 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Voltage Rating
50 V