Multicomp Pro MCWF06W1332BTL Chip Smd Resistor, Res, 13K3, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF06W
Resistance
13.3 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF06W
Resistance
13.3 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 10 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V