Multicomp Pro MCWF06R7681BTL Res, 7K68, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Resistance
7.68 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V