Multicomp Pro MCWF06R57R6BTL Chip Smd Resistor, Res, 57R6, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
57.6 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
75 V