Multicomp Pro MCWF06R4751BTL Chip Smd Resistor, Res, 4K75, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
4.75 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Tolerance
± 0.1%
Resistance
4.75 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
75 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V