Multicomp Pro MCWF06R4642BTL Chip Smd Resistor, Res, 46K4, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF06R
Resistance
46.4 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF06R
Resistance
46.4 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
75 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V