Multicomp Pro MCWF06R3601BTL Res, 3K6, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
View Brand
Brand:
MULTICOMP PRO
Model:
MCWF06R3601BTL
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (1.30MB) EN
Specifications
View other
Surface Mount Resistors
dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Find Selected Specs
Series
MCWF06R
Resistance
3.6 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V