Multicomp Pro MCWF06R3303BTL Res, 330K, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF06R
Resistance
330 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V