Multicomp Pro MCWF06R3162BTL Res, 31K6, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Resistance
31.6 kohm
Power Rating
100 mW
0603 [1608 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V