Multicomp Pro MCWF06R1802BTL Res, 18K, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Resistance
18 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V