Multicomp Pro MCWF06R1182BTL Chip Smd Resistor, Res, 11K8, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film
Tolerance
± 0.1%
Resistance
11.8 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Voltage Rating
75 V