Multicomp Pro MCWF06P47R0FTL Res, 47R, 1%, 0.125W, 0603, Thick Film
Series
MCWF06P
Resistance
47 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWF06P
Resistance
47 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
50 V