Multicomp Pro MCWF06P4703FTL Res, 470K, 1%, 0.125W, 0603, Thick Film
Series
MCWF06P
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
470 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V