Multicomp Pro MCWF06P1803FTL Res, 180K, 1%, 0.125W, 0603, Thick Film
Series
MCWF06P
Resistance
180 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V