Multicomp Pro MCWF06P1203FTL Res, 120K, 1%, 0.125W, 0603, Thick Film
Series
MCWF06P
Resistance
120 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V