Multicomp Pro MCWF06P1201FTL Res, Thick Film, 1K2, 1%, 0.125W, 0603
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWF06P
Resistance
1.2 kohm
Power Rating
125 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V