Multicomp Pro MCVZ1206M450AGT Varistor, Multilayer, 35VAC, 0402
infotip-icon
View other TVS Varistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Clamping Voltage
90 V
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Varistor Case Style
1206 [3216 Metric]
Voltage Rating VDC
45 V
Voltage Rating VAC
35 V