Multicomp Pro MCVZ0805M140AGT Varistor, Multilayer, 10VAC, 0805
infotip-icon
View other TVS Varistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Clamping Voltage
35 V
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Varistor Case Style
0805 [2012 Metric]
Voltage AC
10 V
Voltage Rating VDC
14 V
Voltage Rating VAC
10 V