Multicomp Pro MCVVT6R3M101EA1L Cap, 100µF, 6.3V, Smd
infotip-icon
View other SMD Aluminium Electrolytic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance
100 µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Operating Temperature Max
-55°C°C
Operating Temperature Min
-55°C
Polarity
Polar
Product Diameter
6.3 mm
Product Height
5.4 mm