Multicomp Pro MCVVT6R3M101DA1L Cap, 100µF, 6.3V, Smd
Capacitance
100 µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Diameter
5 mm
Operating Temperature Max
105°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Diameter
5 mm
Product Height
5.4 mm