Multicomp Pro MCVVT050M101FB3L Cap, 100µF, 50V, Smd
infotip-icon
View other SMD Aluminium Electrolytic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance
100 µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Operating Temperature Max
-55°C°C
Operating Temperature Min
-55°C
Polarity
Polar
Product Diameter
8 mm
Product Height
10.5 mm