Multicomp Pro MCVFZ035M471XB6L Cap, 470µF, 35V, Smd
infotip-icon
View other SMD Aluminium Electrolytic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance
470 µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Operating Temperature Max
-55°C°C
Operating Temperature Min
-55°C
Polarity
Polar
Product Diameter
12.5 mm
Product Height
13.5 mm