Multicomp Pro MCTR35JDD2200 Res, 220R, 5%, 35W, TO-220, Thick Film
infotip-icon
View other Through Hole Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Power Rating
35 W
Product Range
TR35 Series
Temperature Coefficient
± 50ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
350 V
Resistance
220 ohm