Multicomp Pro MCTF0805TTX1002 Res, 10K, 0.01%, 0.1W, 0805, Thin Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCTF
Resistance
10 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 15 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
100 V