Multicomp Pro MCTA250/35 Transformer, Toroidal, 2 X 35V, 250VA
infotip-icon
View other Toroidal Transformers dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Secondary Voltage Rating
2 x 35 V
Primary Voltage Rating
115 V, 230 V
Power Rating
250 VA
Secondary Current
3.57 A
Current Rating
3.57 A