Multicomp Pro MCSR08X7502FTL Res, 75K, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
75 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Voltage Rating
150 V